  • MTZJT-779.1C
MTZJT-779.1C
advertisement
Manufacturer No:
MTZJT-779.1C
HK JDW NO:
687-MTZJT-779.1C
Datasheet:
MTZJT-779.1C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MTZJT-779.1C
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    ±3%
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    9.1V
  • Max Power Dissipation
    500mW
    WIRE
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • JESD-30 Code
    O-LALF-W2
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
    UNIDIRECTIONAL
  • Impedance
    20Ohm
  • Element Configuration
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 6V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Impedance-Max
    20Ohm
  • Zener Voltage
    8.8V
  • Working Test Current
    5mA
  • Reverse Current-Max
    0.5μA
  • Zener Current
    20mA