  • MU10-10FBK
MU10-10FBK
advertisement
Manufacturer No:
MU10-10FBK
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MU10-10FBK
Package:
Datasheet:
MU10-10FBK
Step5Bar-code shipping tag
MU10-10FBK
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    644.101165g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Scotchlok™
  • Published
    2002
  • Feature
    Butted Seam
  • Termination
    Crimp
  • Depth
    8.12mm
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge
    10-12 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    12 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    10 AWG
  • Insulation
    Non-Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Stud/Tab Size
    10 Stud
  • Length
    18.542mm
  • Length - Termination
    0.250 6.35mm
  • Length - Overall
    0.730 18.54mm
  • Width - Outer Edges
    0.320 8.13mm
  • Length - Ring Center to Termination
    0.290 7.37mm