  • MV036F060M020-CB
MV036F060M020-CB
advertisement
Manufacturer No:
MV036F060M020-CB
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-MV036F060M020-CB
Package:
Datasheet:
Description:
VTM CURRENT MULTIPLIER EVAL BOAR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MV036F060M020-CB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2013
  • Series
    VI Chip® VTM®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Voltage - Input
    26V~50V
  • Current - Output
    20A
  • Voltage - Output
    6V
  • Frequency - Switching
    3MHz
  • Utilized IC / Part
    MV036F060M020
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    120W