  • MVA63VE471MM17TR
MVA63VE471MM17TR
advertisement
Manufacturer No:
MVA63VE471MM17TR
HK JDW NO:
856-MVA63VE471MM17TR
Datasheet:
MVA63VE471MM17TR
Description:
MVA 470μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 1A 0.709Dia 18.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MVA63VE471MM17TR
  • Surface Mount Land Size
    0.748Lx0.748W 19.00mmx19.00mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    494mOhm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm