  • MWLT450-1003-I
MWLT450-1003-I
advertisement
Manufacturer No:
MWLT450-1003-I
Manufacturer:
EOS Power
HK JDW NO:
266-MWLT450-1003-I
Package:
Datasheet:
MWLT450-1003-I
Description:
Quantity:
In Stock : 8683
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MWLT450-1003-I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MWLT450 (450W)
  • Size / Dimension
    6.50Lx4.00W x 1.61 H 165.1mmx101.6mmx41.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    295W 450W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cUL, Nemko, UL
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    5.94kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    12.3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~390VDC