  • MWLT450-1005-T
MWLT450-1005-T
advertisement
Manufacturer No:
MWLT450-1005-T
HK JDW NO:
266-MWLT450-1005-T
Package:
Datasheet:
MWLT450-1005-T
Description:
Quantity:
In Stock : 4710
Step5Bar-code shipping tag
MWLT450-1005-T
  • Approval Agency
    CE, cUL, Nemko, UL
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    5.94kV
  • Voltage - Output 1
    30V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~390VDC
  • Minimum Load Required
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MWLT450 (450W)
  • Size / Dimension
    6.50Lx4.00W x 2.62 H 165.1mmx101.6mmx66.4mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • Type
    Enclosed
  • Power (Watts)
    300W 450W Forced Air