  • MX1.5KE47CA
MX1.5KE47CA
advertisement
Manufacturer No:
MX1.5KE47CA
HK JDW NO:
523-MX1.5KE47CA
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
MX1.5KE47CA
Step5Bar-code shipping tag
MX1.5KE47CA
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    64.8V
  • Peak Pulse Current
    23.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    40.2V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    47V