  • MX2-A4004-VP
MX2-A4004-VP
advertisement
Manufacturer No:
MX2-A4004-VP
HK JDW NO:
607-MX2-A4004-VP
Package:
460
Datasheet:
Description:
VARI FREQ DRIVE 1.8A 480V LOAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MX2-A4004-VP
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    460
  • Weight
    3.2lbs 1.5kg
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2005
  • Series
    MX2
  • Feature
    Servo Kit
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    380V~480VAC
  • Current - Output
    1.8A
  • Voltage - Load
    480V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Variable Frequency Drive (VFD)
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    400W