  • MXB9733H24B-BSR-PC
MXB9733H24B-BSR-PC
advertisement
Manufacturer No:
MXB9733H24B-BSR-PC
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MXB9733H24B-BSR-PC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MXB9733H24B-BSR-PC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.397lb 180.08g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Series
    MXB9733
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 97mm Lx94.4mm H
  • Feature
    Parylene Coating, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.550A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    3300 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    28.5 CFM (0.798m3/min)
  • Noise
    55.0 dB(A)
  • Static Pressure
    1.060 in H2O (264.0 Pa)