  • MXL1.5KE8.2AE3
MXL1.5KE8.2AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXL1.5KE8.2AE3
HK JDW NO:
523-MXL1.5KE8.2AE3
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
MXL1.5KE8.2AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXL1.5KE8.2AE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    WIRE
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    7.79V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    124A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    12.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    7.02V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    7.02V