  • MXL15KP28CAE3
MXL15KP28CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXL15KP28CAE3
HK JDW NO:
523-MXL15KP28CAE3
Package:
DO-204AR, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MXL15KP28CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-204AR, Axial
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Max Reverse Leakage Current
    25μA
  • Clamping Voltage
    47.5V
  • Peak Pulse Current
    316A
  • Reverse Standoff Voltage
    28V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    5mA