  • MXL5KP16A
MXL5KP16A
advertisement
Manufacturer No:
MXL5KP16A
HK JDW NO:
523-MXL5KP16A
Step5Bar-code shipping tag
MXL5KP16A
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Breakdown (Min)
    17.8V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    26V
  • Peak Pulse Current
    192A
  • Reverse Standoff Voltage
    16V
  • Peak Pulse Power
    5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    18.75V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    5000W