  • MXL5KP26AE3
MXL5KP26AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXL5KP26AE3
HK JDW NO:
523-MXL5KP26AE3
Package:
DO-204AR, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MXL5KP26AE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-204AR, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.9V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    42.1V
  • Peak Pulse Current
    119A
  • Reverse Standoff Voltage
    26V
  • Peak Pulse Power
    5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    30.4V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    5000W