  • MXLLCE17A
MXLLCE17A
advertisement
Manufacturer No:
MXLLCE17A
HK JDW NO:
523-MXLLCE17A
Step5Bar-code shipping tag
MXLLCE17A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    2
  • Supplier Device Package
    CASE-1
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
  • Voltage - Breakdown (Min)
    18.9V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    54A
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    27.6V
  • Clamping Voltage
    27.6V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    17V
  • Peak Pulse Current
    54A
  • Reverse Standoff Voltage
    17V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz