  • MXLP4KE160CAE3
MXLP4KE160CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLP4KE160CAE3
HK JDW NO:
523-MXLP4KE160CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLP4KE160CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    152V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    219V
  • Peak Pulse Current
    1.8A
  • Reverse Standoff Voltage
    136V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    160V