  • MXLP5KE54CA
MXLP5KE54CA
advertisement
Manufacturer No:
MXLP5KE54CA
HK JDW NO:
523-MXLP5KE54CA
Datasheet:
MXLP5KE54CA
Step5Bar-code shipping tag
MXLP5KE54CA
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Voltage - Breakdown (Min)
    60V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5.7A
  • Clamping Voltage
    87.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    54V
  • Peak Pulse Current
    5.7A
  • Reverse Standoff Voltage
    54V
  • Peak Pulse Power
    500W