  • MXLP5KE85CA
MXLP5KE85CA
advertisement
Manufacturer No:
MXLP5KE85CA
HK JDW NO:
523-MXLP5KE85CA
Datasheet:
MXLP5KE85CA
Step5Bar-code shipping tag
MXLP5KE85CA
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Voltage - Breakdown (Min)
    94.4V
  • Power - Peak Pulse
    500W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    137V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    85V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    85V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    500W