  • MXLPLAD15KP45AE3
MXLPLAD15KP45AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLPLAD15KP45AE3
HK JDW NO:
523-MXLPLAD15KP45AE3
Datasheet:
MXLPLAD15KP45AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLPLAD15KP45AE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    1
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Case Connection
    CATHODE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    72.7V
  • Peak Pulse Current
    207A
  • Reverse Standoff Voltage
    45V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Unidirectional Channels
  • Breakdown Voltage
    52.65V