  • MXLPLAD18KP40CAE3
MXLPLAD18KP40CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLPLAD18KP40CAE3
HK JDW NO:
523-MXLPLAD18KP40CAE3
Datasheet:
MXLPLAD18KP40CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLPLAD18KP40CAE3
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.4V
  • Power - Peak Pulse
    18000W 18kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    280A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40V