  • MXLPLAD6.5KP43CAE3
MXLPLAD6.5KP43CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLPLAD6.5KP43CAE3
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-MXLPLAD6.5KP43CAE3
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC PLAD
Step5Bar-code shipping tag
MXLPLAD6.5KP43CAE3
    Nonstandard SMD
  • Supplier Device Package
    PLAD
  • Mfr
    Microchip Technology
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    6500W (6.5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    93A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    69.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    43V