  • MXLSMBG150AE3
MXLSMBG150AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMBG150AE3
HK JDW NO:
523-MXLSMBG150AE3
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet:
MXLSMBG150AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMBG150AE3
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    176V
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-215AA, SMB Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    243V
  • Peak Pulse Current
    2.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    150V
  • Peak Pulse Power
    600W