  • MXLSMBG78CA
MXLSMBG78CA
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMBG78CA
HK JDW NO:
523-MXLSMBG78CA
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet:
MXLSMBG78CA
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMBG78CA
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-215AA, SMB Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    86.7V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    126V
  • Peak Pulse Current
    4.7A
  • Reverse Standoff Voltage
    78V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    91.25V