  • MXLSMBJ43CAE3
MXLSMBJ43CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMBJ43CAE3
HK JDW NO:
523-MXLSMBJ43CAE3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXLSMBJ43CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMBJ43CAE3
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    69.4V
  • Peak Pulse Current
    8.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    43V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    50.3V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ