  • MXLSMCJ30A
MXLSMCJ30A
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMCJ30A
HK JDW NO:
523-MXLSMCJ30A
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXLSMCJ30A
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMCJ30A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    48.4V
  • Peak Pulse Current
    31A
  • Reverse Standoff Voltage
    30V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA