  • MXLSMCJLCE30AE3
MXLSMCJLCE30AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMCJLCE30AE3
HK JDW NO:
523-MXLSMCJLCE30AE3
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXLSMCJLCE30AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMCJLCE30AE3
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    1
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    48.4V
  • Peak Pulse Current
    31A
  • Reverse Standoff Voltage
    30V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    35.05V
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz