  • MXLSMLG48AE3
MXLSMLG48AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMLG48AE3
HK JDW NO:
523-MXLSMLG48AE3
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MXLSMLG48AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMLG48AE3
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    77.4V
  • Peak Pulse Current
    38.8A
  • Reverse Standoff Voltage
    48V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W