  • MXLSMLJ33AE3
MXLSMLJ33AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMLJ33AE3
HK JDW NO:
523-MXLSMLJ33AE3
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXLSMLJ33AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMLJ33AE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.7V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Clamping Voltage
    53.3V
  • Peak Pulse Current
    56.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    33V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W