  • MXO45HST-2C-3M6864
MXO45HST-2C-3M6864
advertisement
Manufacturer No:
MXO45HST-2C-3M6864
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-MXO45HST-2C-3M6864
Package:
DIP
Description:
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL PIN
Step5Bar-code shipping tag
MXO45HST-2C-3M6864
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    25mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Height
    5.5118mm
  • Length
    13.208mm
  • Width
    13.208mm