  • MXO45T-3C-24M0000
MXO45T-3C-24M0000
advertisement
Manufacturer No:
MXO45T-3C-24M0000
HK JDW NO:
221-MXO45T-3C-24M0000
Package:
DIP
Datasheet:
MXO45T-3C-24M0000
Description:
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL PIN
Step5Bar-code shipping tag
MXO45T-3C-24M0000
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    DIP
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e1
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FINCTION; ANTISTATIC BAG; TRAY
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    20.8mm x 13.2mm x 6.1mm
  • Operating Frequency
    24MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    50mA
  • Height
    5.1054mm
  • Length
    20.8026mm
  • Width
    13.208mm