  • MXPLAD30KP15CAE3
MXPLAD30KP15CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXPLAD30KP15CAE3
HK JDW NO:
523-MXPLAD30KP15CAE3
Datasheet:
MXPLAD30KP15CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXPLAD30KP15CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    1
    Zener
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    General Purpose
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    1
  • Number of Elements
  • Element Configuration
    Single
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1164A 1.164kA
  • Max Reverse Leakage Current
    750μA
  • Clamping Voltage
    25.8V
  • Peak Pulse Current
    1.164kA
  • Reverse Standoff Voltage
    15V
  • Peak Pulse Power
    30kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Bidirectional Channels
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    30000W