  • MXPLAD6.5KP64CA
MXPLAD6.5KP64CA
advertisement
Manufacturer No:
MXPLAD6.5KP64CA
HK JDW NO:
523-MXPLAD6.5KP64CA
Step5Bar-code shipping tag
MXPLAD6.5KP64CA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.1V
  • Power - Peak Pulse
    6500W 6.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    63.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    103V
  • Clamping Voltage
    103V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    64V
  • Peak Pulse Current
    63.1A
  • Reverse Standoff Voltage
    64V
  • Peak Pulse Power
    6.5kW