  • MXRT100KP250A
MXRT100KP250A
advertisement
Manufacturer No:
MXRT100KP250A
HK JDW NO:
523-MXRT100KP250A
Step5Bar-code shipping tag
MXRT100KP250A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Voltage - Breakdown (Min)
    278V
  • Power - Peak Pulse
    100000W 100kW
  • Clamping Voltage
    493V
  • Peak Pulse Current
    203A
  • Reverse Standoff Voltage
    250V
  • Peak Pulse Power
    100kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    293V