  • MXRT100KP51CAE3
MXRT100KP51CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXRT100KP51CAE3
HK JDW NO:
523-MXRT100KP51CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXRT100KP51CAE3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    56.7V
  • Power - Peak Pulse
    100000W 100kW
  • Max Reverse Leakage Current
    50μA
  • Clamping Voltage
    101V
  • Peak Pulse Current
    990A
  • Reverse Standoff Voltage
    51V
  • Peak Pulse Power
    100kW
  • Test Current
    5mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ