  • MXRT100KP64CAE3
MXRT100KP64CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXRT100KP64CAE3
HK JDW NO:
523-MXRT100KP64CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXRT100KP64CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.1V
  • Power - Peak Pulse
    100000W 100kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    126V
  • Peak Pulse Current
    795A
  • Reverse Standoff Voltage
    64V
  • Peak Pulse Power
    100kW
  • Test Current
    5mA