  • MXSMBJ28AE3
MXSMBJ28AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXSMBJ28AE3
HK JDW NO:
523-MXSMBJ28AE3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXSMBJ28AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXSMBJ28AE3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    45.4V
  • Peak Pulse Current
    13.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    28V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    32.75V
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ