  • MXSMBJSAC18E3
MXSMBJSAC18E3
advertisement
Manufacturer No:
MXSMBJSAC18E3
HK JDW NO:
523-MXSMBJSAC18E3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXSMBJSAC18E3
Step5Bar-code shipping tag
MXSMBJSAC18E3
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-J2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    2.5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    15A
  • Clamping Voltage
    28.8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V
  • Peak Pulse Current
    15A
  • Reverse Standoff Voltage
    18V
  • Peak Pulse Power
    500W
  • Unidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    30pF @ 1MHz