  • MXSMCJ150CA
MXSMCJ150CA
advertisement
Manufacturer No:
MXSMCJ150CA
HK JDW NO:
523-MXSMCJ150CA
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXSMCJ150CA
Step5Bar-code shipping tag
MXSMCJ150CA
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    243V
  • Peak Pulse Current
    6.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    150V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA