  • MXSMCJ24A
MXSMCJ24A
advertisement
Manufacturer No:
MXSMCJ24A
HK JDW NO:
523-MXSMCJ24A
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXSMCJ24A
Step5Bar-code shipping tag
MXSMCJ24A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    38.9V
  • Peak Pulse Current
    38.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    28.1V