  • MXSMLG13CAE3
MXSMLG13CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXSMLG13CAE3
HK JDW NO:
523-MXSMLG13CAE3
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MXSMLG13CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXSMLG13CAE3
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    21.5V
  • Peak Pulse Current
    139.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    13V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W