  • MXSMLJ170CA
MXSMLJ170CA
advertisement
Manufacturer No:
MXSMLJ170CA
HK JDW NO:
523-MXSMLJ170CA
Datasheet:
MXSMLJ170CA
Step5Bar-code shipping tag
MXSMLJ170CA
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Clamping Voltage
    275V
  • Peak Pulse Current
    11A
  • Reverse Standoff Voltage
    170V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W