  • MY2ZN AC220/240
MY2ZN AC220/240
advertisement
Manufacturer No:
MY2ZN AC220/240
HK JDW NO:
607-MY2ZN AC220/240
Step5Bar-code shipping tag
MY2ZN AC220/240
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Contact Material
    Silver (Ag)
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -55°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MY
  • Feature
    Lighted Indicator
  • Termination Style
    Plug In
  • Contact Form
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    18.79kOhm
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    4.2mA
  • Must Operate Voltage
    192VAC
  • Contact Rating (Current)
    5A
  • Must Release Voltage
    72VAC