  • MZA2010Y241C
MZA2010Y241C
advertisement
Manufacturer No:
MZA2010Y241C
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MZA2010Y241C
Package:
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
MZA2010Y241C
Description:
FERRITE BEAD 240 OHM 0804 4LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MZA2010Y241C
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    25%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Depth
    1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    240Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    600mOhm
  • Impedance @ Frequency
    240Ohm @ 100MHz