  • N6L50T0C-105
N6L50T0C-105
advertisement
Manufacturer No:
N6L50T0C-105
HK JDW NO:
40-N6L50T0C-105
Package:
Datasheet:
N6L50T0C-105
Description:
POT 1 M OHM LINEAR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
N6L50T0C-105
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Carbon
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    N6
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.343 x 0.252 Face x 0.299 H 8.70mmx6.40mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    1MOhms
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Carbon
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW