  • NACEW221M16V6.3X8TR13F
NACEW221M16V6.3X8TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACEW221M16V6.3X8TR13F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NACEW221M16V6.3X8TR13F
Package:
Description:
220μF Capacitor 20% 105mA
Quantity:
In Stock : 8400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NACEW221M16V6.3X8TR13F
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.21Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2626
  • Leakage Current
    0.0352mA
  • Ripple Current
    105mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    8mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm