  • NACKA471M63V16X17TR13F
NACKA471M63V16X17TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACKA471M63V16X17TR13F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NACKA471M63V16X17TR13F
Package:
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 1410mA
Step5Bar-code shipping tag
NACKA471M63V16X17TR13F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Size Code
    7567
  • Leakage Current
    0.2961mA
  • Ripple Current
    1410mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    82 mΩ
  • Height
    17mm
  • Length
    19mm
  • Width
    17mm