  • NACZF331M63V18X17TR13T2F
NACZF331M63V18X17TR13T2F
advertisement
Manufacturer No:
NACZF331M63V18X17TR13T2F
HK JDW NO:
10881-NACZF331M63V18X17TR13T2F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Tape & Reel 1.69A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACZF331M63V18X17TR13T2F
    Select All
  • Leakage Current
    0.2079mA
  • Ripple Current
    1.69A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Diameter
    18mm
  • Height
    17mm
  • Length
    20.1mm
  • Width
    19mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    86mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V