  • NBC-30-681
NBC-30-681
advertisement
Manufacturer No:
NBC-30-681
HK JDW NO:
165-NBC-30-681
Package:
Datasheet:
NBC-30-681
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 30A 75.5 uA/ 150 uA max
Step5Bar-code shipping tag
NBC-30-681
  • Leakage Current
    75.5μA
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    41mm
  • Length
    92mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    1MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V