  • NBSG16VSMNG
NBSG16VSMNG
advertisement
Manufacturer No:
NBSG16VSMNG
HK JDW NO:
598-NBSG16VSMNG
Package:
16-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
NBSG16VSMNG
Description:
Transceiver 16 Pin NBSG16VS Specialized ICs 1 Functions 2.5V Min 2.375V V Max 3.465V V
Quantity:
In Stock : 17391
Step5Bar-code shipping tag
NBSG16VSMNG
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    16-VFQFN Exposed Pad
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2008
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Transceiver
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold/Palladium (Ni/Au/Pd)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    NECL MODE: VCC = 0V WITH VEE = -2.375V TO -3.465V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    16
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    2.375V
  • Nominal Supply Current
    32mA
  • Logic Function
    AND, Receiver
  • Data Rate
    12 Gbps
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm