  • NCM20NPO332J50F
NCM20NPO332J50F
advertisement
Manufacturer No:
NCM20NPO332J50F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NCM20NPO332J50F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCM20NPO332J50F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2012
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.18mm