  • NCM20X7R223K100TRF
NCM20X7R223K100TRF
advertisement
Manufacturer No:
NCM20X7R223K100TRF
HK JDW NO:
10881-NCM20X7R223K100TRF
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCM20X7R223K100TRF
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2012
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.18mm